“Resmi Site ve Firmalar”

Vodafone Self Servis Giriş Hatası

İlk olarak Vodafone Self Servis uygulamasının ne olduğunu anlatmak ile başlayalım. Vodafone Self Servis, tüm Vodafone hatları için kullanılabilecek bütün abonelik işlemlerinin daha hızlı ve kolay şekilde, kendi istekleriyle ve kendi istedikleri zamanlarda yapılabilmesine olanak sağlayan bir servistir. Ve de bu servis ücretsizdir. Self Servis Hizmeti ile, (daha&helliip;)

PTT KEP GİRİŞİ

PTT KEP, kayıtlı elektronik posta ve elektronik tebligat sistemine verilen isimdir. Elektronik posta ve tebligatlar kanuni olarak sınırlı sayıdadır. Ve oldukça delil bırakır. Bu delilleri kanıtlayabilmekte zordur. Çünkü elektronik postalarınızın ispat sorumluluğu gönderici kişiye aittir. Ve zaman bilgisi gönderi yapmak için kullanılan bilgisayarın zaman ayarlarına bağlıdır ve bu durumda delil değerini düşürür. Tüm bunların yanı sıra standart elektronik postaların içerikleri kolayca değişime uğratılabilir. Bu saydıklarımdan dolayı KEP sistemi oluşturulmuştur.

KEP sistemi resmi yazışmalar elektronik ortamlarda uluslararası kriterlere uygun ve güvenli şekilde yapılabilmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde elektronik postaların kişiye gönderilip gönderilmediğini veya gönderildiyse ulaşıp ulaşmadığı kontrol edilebilir. Hatta gönderilen ve ulaşan elektronik postaya erişim yapılıp yapılmadığını ve gönderinin iletim zamanını dahi öğrenebilirsiniz. Bu sistem size elektronik postanız veya tebligatlarınızın içeriğinin değişmediğini garanti etmekle birlikte hukuken delil oluşturacak şekilde korunacağını da garanti etmektedir.

KEP SİSTEMİNE NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?             

KEP sistemine başvuru yapabilmeniz için bazı belgeleri toplamanız gerekmektedir. Bu belgeler, nüfus cüzdanınız veya pasaport, sürücü ehliyetiniz gibi kimlik yerine geçebilecek olan üzerinde TC Kimlik numaranızın ve fotoğrafınızın bulunduğu geçerli bir resmi belgeler ve KEP (Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı) ön başvuru formudur. Ön başvuru formuna PTT resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Veya https://basvuru.hs01.kep.tr/online/giris/gon_basvuru linkine tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.

Saydığımız bu belgeler ile en yakın PTT şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra online başvuru sistemi de mevcuttur fakat bu sistem için tanımlı bir mobil imza veya elektronik imzaya sahip olmalısınız. Bu aboneliğin 1 yıllık ücreti 35 liradır. 100 MB kota ücretsizken 250MB 30 TL, 500MB 50 TL, 1GB 100 TL ve her 1GB ilave kotalı alan içinde yine 100 TL ödemeniz gerekmektedir.

KEP SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPARIM?

Bu sisteme girmek istiyorsanız PTT resmi sayfası üzerinden giriş yapabileceğiniz gibi https://hs01.kep.tr/squirrelmail/login/index.php bu  bağlantıya tıklayarak da sisteme girebilirsiniz. KEP kullanıcı girişi için ya SMS, Elektronik İmza veya Mobil İmza ile sistemini kullanmanız gerekmektedir.

SABİS GİRİŞİ Öğrenci Bilgi Sistemleri

Nasıl ki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin online şekilde giriş yapabildikleri bir web sitesi varsa üniversite öğrencilerinin de bu ihtiyacını karşılayacak bir öğrenci sistemleri vardır. Bu sisteme öğrenciler istedikleri saatte, diledikleri zaman ve yerde giriş yapabilir, ders notlarından haftalık ders programlarına kadar her türlü bilgiyi öğrenebilirler. Üstelik ders kaydı da bu sistem üzerinden yapılmaktadır. Bu sistem üzerinden öğrenciler şu bilgilere ulaşabilir;

 • Vize, final ve varsa bütünleme notları,
 • Derslerindeki devamsızlık durumu,
 • Kişisel bilgiler,
 • Varsa alttan alınan dersler,
 • Alttan kalan dersler,
 • Aktif dönemde alınan dersler,
 • Hocaların ve danışmanların göndermiş olduğu mesajlar,
 • Duyurular vb. her türlü bilgiye ulaşılabilir.

       SABİS Giriş

SABİS, Sakarya Üniversitesi Bilgi Sisteminin kısaltılmış halidir. Diğer öğrenci sistemleri gibi bu sistemde de bahsettiğimiz tüm bilgilere ve daha fazlasına ulaşılabilir. SABİS giriş yapmak için ilk yapılması gereken bilgisayarınızın  veya cep telefonunuzun tarayıcısına giriş sayfasını yazmak olacaktır.

Veya “https://ogr.sakarya.edu.tr/login” bağlantısına tıklayarak giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfaya giriş yaptığınızda karşınıza bir panel çıkar. Bu panelde kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Üstelik “beni hatırla” butonuna basarak girişlerinizi şifresiz gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı adınız okul tarafından verilmektedir. Eğer kullanıcı adınızı unuttuysanız alt kısımda buna dair bir buton yer alır. Bu butona bastığınızda gerekli yerlere TC Kimlik numaranızı ve doğduğunuz yılı ay ve günüyle birlikte yazdığınızda kullanıcı adınızı alabilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız bunun yer aldığı butona tıklayarak kullanıcı adınızı yazarak yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi web sitesinde Android ve Apple tabanlı tarayıcı kullanım kolaylığı sağlanmıştır. Yani sistemin telefonunuz üzerinden rahatça açılması için telefonunuza uygun olan işletim sistemini seçmeniz gerekmektedir. Dilediğiniz dilde hizmet almanızı sağlayan bir dil butonu da sistemde yer almaktadır. Bunun yanı sıra web sitesi üzerinden Facebook adresine ulaşım kolaylığı vardır. Bildiğiniz gibi üniversitelerin Facebook sayfaları aktif olarak kullanılır ve birçok bilgi alışverişi bu şekilde sağlanır. İşte Sakarya Üniversitesi’de bu noktada öğrencilerini düşünerek böyle bir geçiş sağlamıştır.

wifi.kyk.gov.tr Portal Giriş ve Çıkışı Nasıl Yapılır

KYK Wifi  Kredi Yurtlara ait yurtlarda kalan öğrencilere ücretsiz internet hizmeti sağlayan projenin ismidir. KYK Portal’ı da bu hizmete ulaşmak için kullanılan portaldır.

KYK Wifi hizmetinden yararlanmak için KYK yurtlarında kalmak yeterli olduğu için yurtlardaki kablosuz modemlere bağlanmak için şifre girişi yapılmasına gerek yoktur.  (daha&helliip;)

Onur Air Flightcrew Giriş UÇUŞ BİLET SORGULA

Şimdilerde uçak firmaları bazı acentalarla anlaşarak işlerini yürütmektedir. Onlarda sisteme girerek uçuş zaman ve saatlerini görebilmektedir. Kısaca onur air flightcrew giriş yapmak artık çok kolay. Acenta firmalarının bulunan numarası ve şifresiyle rahatlıkla sisteme girebilir. Gerekli işlemler yaparak bileti satın alınabilmektedir. Dilerseniz sizde bir acenta açabilir bu gibi işlemler için güzel paralar kazanabileceğiniz söylemek isteriz.

http://girisi.com/onur-air-acenta-girisi-login/

Kendiniz onur air bilet almak isterseniz illa acenta olmanız veya bir acenta ile çalışmanıza gerek yoktur. Dilerseniz direkt kredi kartınızla ödeme yapabilir istediğiniz bilete anında sahip olabilirsiniz. Kısaca onur air login yaparak işe başlayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki bazı yolculuk kararları aniden verilmek zorunda kalınır. Bu gibi durumlarda kişiler gece acenta aramak zorunda kalmasın diye düşünülmüş olunacak ki acentalar da artık çağrı merkezlerine yönlendirilmektedir. Yani gece yarısı çağrı merkezini arayabilir kredi kartınızla biletinizi alabilirsiniz.

Onur Air Acenta Destek İletişim

Ayrıca acenta sistemini eski kafalı insanlar her zaman çok sever. Neden derseniz internetten alışveriş yapmak, bilet almak onlara hala güvenilir bir iş olarak görülmez. Gidip bir acenta söyleyeceği bileti almak kısacası yapacakları seyahatları pazarlanmasını çok severler. Ayrıca kişilere herhangi bir sorun yaşadıklarında gidecekleri bir adres olduğundan kişiler daha çok bu gibi kurumlarla çalışmayı isterler.

Onur Air Kampanya

Son dönemlerde onur air kampanya reklamları her yerde gözümüze çarpmaktadır. Artık istediğiniz dilediğiniz her yere 39 Dolar ile uçabileceksiniz. Şirketin 12. yıldönümü sebebiyle kişilere böyle bir kampanya sunmaktadır. Bu kampanya 31 Aralık 2016 kadar geçerli olacaktır. Yurt içi her yere 39 TL , yurt dışı her yere 39 Dolar ile uçma keyfini bize sunacaktır. Üstelik Onur air tüm uçuşlarını kapsamaktadır. Ancak kampanya 550 bin bilet ile sınırlandırılmıştır. Çocuk yolcular bu kampanyaya dahil edilirken, bebek yolcular kampanya dışında tutulmuştur.

İndirimli biletlerde kesinlikle isim ve parkur değişikliği yapılmamaktadır. Yurt dışından her şey dahil 49 Euro’dan başladığını belirtmekte fayda var. Herhangi bir sebeple bilet açığa alınamaz , açığa alınan bilet artık indirimli statüsünden çıkarılmaktadır. Görüldüğü üzere bize bu gibi kolaylık sunan firma ile uçmak artık daha keyifli olacağa benziyor.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Giriş

Yaşam şartları atacağımız hemen her adımda bizi nakit ihtiyacına sokabilmektedir. Beslenme, barınma, giyinme ve sosyal ihtiyaçlardan doğan masraflar bir yana evlilik, sağlık, seyahat ve bunun gibi birçok yeni gelişme de maddi sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Tüm bunlara rağmen her durumda kendi kendimize yetebilmek mümkün olmamakta, nakit ihtiyacında akla gelen ilk başvuru yeri bankalar ve onların çeşitli hizmetleri olmaktadır. Tüm bunlarla birlikte birikim ya da yatırım yaparken de en güvenilir yerler bankalar olmaktadır. Gerek mevduat hesapları gerekse birikimlerimizi güvenle muhafaza etmek amacıyla verdikleri hizmetler açısından ilk tercih yeridirler. Ayrıca ödeme yaparken ya da para gönderirken en çok güvendiğimiz yerler yine bankalar olmaktadırlar.

Kuveyt Türk İnternet Şubesi Giriş Şifre Alma

Bu ve benzeri pek çok durumda bize çözüm sunacak en makul ve akla ilk gelen alternatif bankalardır. Bankalar kredi olanakları ile para ihtiyaçlarımıza cevap vermeyi hedeflerler, faizli ve faizsiz mevduat hesapları yatırımlarımızı güvence altına alırlar ve para transferleri ya da ödemelerimiz için bize büyük kolaylıklar sağlarlar. Bizlere hizmet verebilecek onlarca banka ve bu onlarca bankanın da kendi içlerinde farklı pek çok hizmetleri bulunmaktadır. Durumumuza ve mali gücümüze uygun en doğru bankayı tespit ederek kendimize kolay ödeme hizmet sunumunu sağlamış ve ihtiyacımızı en akıllıca şekilde karşılamış oluruz.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Üyelik

Bu amaçlarla hizmet veren bankalardan bir tanesi de Kuveyttürk Katılım Bankası’dır. Söz konusu bu banka  ülkemizde pek çok çalışmaları ve hizmetleri ile geniş bir müşteri portföyüne hizmet etmeyi amaç edinmiştir. Yine pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen bu bankanın sunduğu hizmetler arasında internet bankacılığı hizmeti de mevcuttur. Kuveyttürk Katılım Bankası, internet bankacılığı hizmetinden hem bireysel müşteriler hem de kurumsal müşterilere faydalanabilme imkanı sunmaktadır.

kuveytturk-internet

kuveytturk-internet

Bu hizmetten faydalanabilmek için öncelikle internet bankacılığı hizmetine kayıt yaptırmamız gerekmektedir. Kart numaramız ve diğer kart bilgilerimiz ile kayıt yaptırdıktan sonra ödeme işlemlerinden yatırım işlemlerine, varlılarımızı yönetmekten kart işlemlerine pek çok işlemi Kuveyttürk Katılım Bankası internet şubesi üzerinden oldukça kolay bir şekilde halletmemiz mümkün olmaktadır.

Finans Mynet Canlı Borsa Giriş

Borsayı tanımlamamız gerekirse ticarete konu olabilecek hemen her şeyin alım ve satımının yapıldığı kurumsal bir piyasa olarak nitelendirmek doğru olacaktır. Borsa aracılığı ile alınıp satılan şeyler ise; hisse senetleri, döviz, bono, emtia ve tahvil gibi şeylerdir. Borsa üzerinden yatırım yapan insanların ise en çok dikkat etmesi gereken şey borsanın gün içindeki tüm hareketliliğini sıkı bir şekilde takip etme zorunluluğudur.   Eğer bu değişimler takip edilmezse bizim için zarara sebep olacak bazı gelişmelere maruz kalabilmemiz de ihtimaller arasındadır. İşte bu nedenledir ki borsa ile ilgilenen hemen herkes gelişmeleri takip etmek adına belli bağlantı kanallarına ihtiyaç duymaktadırlar.

 

finans-mynet

finans-mynet

Finans Mynet sitesi  de pek çok ekonomik konuda bilgi alabileceğimiz oldukça aktif bir internet sitesi olmakla birlikte en çok kullanıldığı alan canlı borsa takibi olmaktadır. Çünkü Finans Mynet sitesi canlı borsa konusunda en çok tercih edilen siteler arasında yer almaktadır.

Finans Mynet Canlı Borsa ÜYELİK

Finans Mynet  sitesine girdiğimiz zaman ekrana direk olarak canlı borsayla alakalı bilgiler gelmektedir. Ancak daha detaylı bilgi almak için canlı borsa bölümüne tıklamamız gerekmektedir. Bu bölüme tıkladığımızda ise üye girişi yapmamız gerekmektedir. Üye girişi için e posta adresimiz ve şifremiz yeterli iken eğer üye değilsek ancak üyeliğimizi sağlayarak canlı borsaya giriş yapabilmekteyiz. Üyelik için gereken bilgiler ise şunlardır;

 1. Adımız ve soyadımız,
 2. E posta adresimiz,
 3. Şifremiz,
 4. Doğum tarihimiz ve

Tüm bu bilgilerimizi girdikten ve üyelik sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra üyeliğimiz tamamlanmış olup canlı borsaya girişimizi de sağlamış oluruz.  Daha sonra ise canlı borsa aracılığı ile yapılacak işlemler şunlardır:

 1. Teknik analiz işlemleri,
 2. Seans istatistiği bilgileri,
 3. Endeksler hakkında bilgiler,
 4. Hisseler hakkında bilgiler,
 5. Şirket bilgisi,
 6. Bilanço bilgileri,
 7. Temettü bilgileri ve
 8. Raporlardır.

 

Tüm bu hizmetler sayesinde şirketleri takip edebilir, hisse senetlerimizi kontrol edebilir alır ya da satabilir, uzman yorumlarından faydalanabiliriz. Canlı borsa hizmeti sayesinde hisselerimizi de kolaylıkla  yönetebilme imkanı bulabiliriz.

 

EBA Giriş Şifremi Unuttum

Ülkemizdeki hemen hemen her kurum sunacağı olanakların birçoğunu artık internet ortamı aracılığı ile sunmayı tercih etmektelerdir. Söz konusu bu durum hem hizmet sunan kuruma hem de hizmetlerden faydalanmak isteyen vatandaşlar çok büyük kolaylıklar sağlamakta hiçbir zaman kaybı olmaksızın her türlü işlem internet aracılığı ile halledilebilmektedir.

Teknolojik gelişmelerin bürokratik sürece olumlu bir yansıması olarak değerlendirilebilecek nitelikte bu durum sayesinde resmi işlemler artık son derece kolay bir şekilde halledilmekle beraber, kamu kurumlarında mevcut olan yoğunluk da oldukça büyük oranlarda azalma eğilimi göstermektedir.

eba giriş sorunu

eba giriş sorunu

Hizmet verme sürecine teknolojiyi de dahil ederek daha kısa zamanda daha fazla ve daha kaliteli hizmet prensibini benimseyen kurumlardan biri de iş yükü en çok ve en ağır olan yerler arasında en ön sıralarda bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Sunduğu pek çok olanak teknolojik olanak sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı çalışanları ya da adı geçen bakanlık üzerinde işlem yapmak isteyen kişiler çok rahat şekilde hizmet alma süreçlerine dahil olmaktadırlar.,

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunduğu hizmetleri yerine getirmesi açısından kurulan internet siteleri arasında  kısa adı EBA olan Eğitim Bilişim Ağı bulunmaktadır. Söz konusu bu sistem üzerinden giriş yaparak pek çok farklı işlemi yerine getirmek mümkün olmaktadır. Ancak söz konusu bu internet sitesi üzerinden yapılacak olan işlemleri gerçekleştirmek için bir kullanıcı adı ve şifre gerekmektedir. Söz konusu kullanıcı adımız Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaramız olmakla beraber şifremiz de Eğitim Bilişim Ağı sistemine üye olurken belirlemiş olduğumuz şifre olmaktadır. Bu bilgiler ile giriş yaparak tüm işlemlerimizi halletmemiz mümkün olmaktadır.

Adı geçen bu Eğitim Bilişim Ağı’na giriş yapabilmek için gerekli olan şifremizi unuttuğumuz zaman giriş yapabilmemiz olanaksız olmakta ve bu sebepten dolayı da pek çok problemler doğması ihtimaller dahilinde bulunmaktadır. Bu ve benzeri durumlarda yapmamız gereken ise giriş ekranının alt kısmında bulunan şifre yenile bölümüne tıklayarak yeni açılan ekranda gerekli bilgileri girerek yeni bir şifre edinmek bu yeni şifre ile giriş yapmak olmaktadır.

Bank Pozitif İnternet Bankacılığı Girişi

Yaşam şartları atacağımız hemen her adımda bizi nakit ihtiyacına sokabilmektedir. Beslenme, barınma, giyinme ve sosyal ihtiyaçlardan doğan masraflar bir yana evlilik, sağlık, seyahat ve bunun gibi birçok yeni gelişme de maddi sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Tüm bunlara rağmen her durumda kendi kendimize yetebilmek mümkün olmamakta, nakit ihtiyacında akla gelen ilk başvuru yeri bankalar ve onların kredi hizmetleri olmaktadır.

Bank Pozitif İnternet Bankacılığı

Aynı zamanda birikim ya da yatırım yaparken de en güvenilir yerler bankalar olmaktadır. Gerek mevduat hesapları gerekse birikimlerimizi güvenle muhafaza etmek amacıyla verdikleri hizmetler açısından ilk tercih yeridirler. Ayrıca ödeme yaparken ya da para gönderirken en çok güvendiğimiz yerler yine bankalar olmaktadır.

Bank Pozitif İnternet Bankacılığı Şifre Alma

İşte böyle durumlarda bize çözüm sunacak en makul ve akla ilk gelen alternatif bankalardır. Bankalar kredi olanakları ile para ihtiyaçlarımıza cevap vermeyi hedeflerler, faizli ve faizsiz mevduat hesapları yatırımlarımızı güvence altına alırlar ve para transferleri ya da ödemelerimiz için bize büyük kolaylıklar sağlarlar. Bizlere hizmet verebilecek onlarca banka ve bu onlarca bankanın da kendi içlerinde farklı pek çok hizmetleri bulunmaktadır. Durumumuza ve mali gücümüze uygun en doğru bankayı tespit ederek kendimize kolay ödeme hizmet sunumunu sağlamış ve ihtiyacımızı en akıllıca şekilde karşılamış oluruz.

İşte bu alternatifler arasında göze çarpanlardan biri de “yeni nesil bankacılık” sloganı ile yola çıkan ve ülkemizde adını yeni yeni duyuran Bankpozitif’tir. Bankpozitif pek çok hizmet seçenekleri ile müşterilerine büyük kolaylıklar ve yeni bir alternatif sunmayı hedeflemektedirler. Bu hizmetlerden biri de çağımızda sıklıkla tercih edilen ve oldukça kullanışlı hizmetlerden biri olan internet bankacılığıdır.

Bankpozitif’in internet bankacılığından bireysel ya da kurumsal hizmet alan herkes faydalanabilmektedir.  Bu hizmeti kullanabilmek için kullanıcı adımız ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaramız ve parolamız yeterli olmakla beraber mobil uygulamasını indireceğimi kare kod hizmeti ile de direk giriş yapabilmekteyiz.  Yine internet bankacılığı üzerinden şifre alma ya da değiştirme işlemleri de yapılmakta. Aldığımız ya da değiştirdiğimiz şifre  SMS yolu ile cep telefonumuza gelmektedir.

Go Top